14.09.2018 09:03

20 кумановски села без струја


Во период од 15:00 до 16:00 часот во текот на денешниот ден без електрична енергија ќе останат 20 села во кумановскиот крај.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, станува збор за селата:  Старо и Младо Нагоричане, Кшење, Пезово, Мургаш, Клечовце, Билјановце, Пелинце, Никуљане, Четирце, Челопек, Жегљане, Степанце, Бајловце, Пелинце, Дренак, Орашац, Скачковце, Кучкарево и Градиште.

Станува збор за најавени прекини од страна на ЕВН Македонија поради интервенција во мрежата.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments