16.05.2018 14:43

18-годишен кумановец физички нападнал соученик и му се заканувал со нож


Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против М.Т.(18) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

На 30.04.2018 година околу 17.40 часот во дворот на средното економско училиште во Куманово, по претходна вербална расправија, пријавениот физички го нападнал А.В., при што извадил нож и му се заканувал.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments