13 идеји како од обични намирници да направите вкусна закуска (фото)

Сподели со своите пријатели

Порталот Ад.ме објави компилација од фотографии на разни видови храна, приготвена на сосема едноставен но креативен начин.

Loading...

 

 1. Како до вкусен сендвич од ржен леб

 1. Од јаготките секогаш може да направите вкусен десерт

Loading...
 1. Ако во посада за мраз ставите лаванда или било кој друг зачин и го полиете со маслиново масло, накрај ќе добиете вкусни смрзнати коцки како прилог на главното јадење

 1. Направете буф во тањирот со парче кашкавал, салама и две маслинки

 1. Ролат со крем и банана изгледа попривлечно отколку обична преклопена палачинка

 1. Наредете ја сланината една врз друга и добијте вкусен сендвич.

Loading...
 1. Интересна идеја да добиете вкусен киви сладолед

 1. Испечете обични виршли со лиснато тесто

 1. Еве како се јаде капкејк правилно

 1. Испечете чоколадо со ореви на грил

Loading...
 1. Направете срце од домашно јајце на едноставен начин

 1. Јаболка со карамел е дефинитвно вкусна посластица

 1. Гумени бонбони со смрзнат спрајт е интересна идеја за домашен сладолед

Loading...

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *