13.01.2017 11:05

Зимска реклама за „Застава 101“ слатко ќе ве насмее (видео)


„Застава 101“ или полуаран „Стојадинац“ од југословенски времиња е било прилично популарно авто, па едно време и југословенска полиција га возила, додеуше у некои македонски помали градчиња још увек ги има.

Ама реклама како лети „Стојадинац“ по снег е феноменална и ќе ве насмее прилично, а стари носталгичари ќе ги потсети на добри југословенски времиња.

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments