07.03.2018 14:34

ЖРК Куманово вечерва против европскиот вицепрвак


Женскиот ракометен клуб Куманово вечерва во рамките на 17.коло од женската ракометна Супер лига гостуваат кај вицешампионот на Европа, ЖРК Вардар.

Вардарки се најголемата конкуренција за кумановки во борбат за тронот. Европскиот вицепрвак засега не бележи пораз од почетокот на сезоната, додека ЖРК Куманово ќе се бори за својата 12. победа.

Натпреварот ќе се одигра во Спортската сала „Јане Сандански“ со почеток во 18:30 часот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments