09.03.2018 12:18

ЖРК Куманово вечерва го пречекува Вардар Јуниор


Вардар Јуниор ќе биде противник на Женскиот ракометен тим Куманово во рамките на 18.коло од домашната женска ракометна Супер лига.

Натпреварот се игра од 19 часот во Спортската сала на ООУ „Христијан Карпош“ во населбата Перо Чичо.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments