21.10.2017 13:53

ЖРК Куманово го пречекува составот на Гевгелија


Ракометарките на Куманово вечерва со почеток во 18:30 часот во Спортската сала на ООУ „Христијан Карпош“ во населбата Перо Чичо го пречекуваат составот на ЖРК Гевгелија во рамките на женската ракометна супер лига на Македонија.

Кумановки досега имаат три победи и два порази од петте одиграни натпревари од почетокот на сезоната и се на четвртата позиција, со ист број на бодови како и треторангираниот Металург.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments