28.10.2017 12:53

Започна Меморијалниот турнир за Мартин Симоновски Матрикс (фото)


По шести пат денеска во Спортската сала на кумановсото Средно училиште „Перо Наков“ се одржува традиционалниот Меморијален турнир во чест на прерано згаснатиот живот на Мартин Симоновски Матрикс.

 

 

Турнирот е во организација на Социјалдемократската младина на Македонија од Куманово, чијшто член беше и Матрикс.

 

 

Повеќе екипи ќе бидат дел од турнирот, а за најдобрите се предвиднеи пехари, медали и фудбалски топки.

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments