12.08.2017 22:16

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Моментот кога на дигач на тегови му пукна раката на половина (видео)

loading...

Ерменскиот натпреварувач Андраник Карапетијан доживеал пред година дена ужасна повредана Олимписките игри во Рио.

Нему зглобот на ракта му попуштил кога подигнал 195 килограми над главата и доживеал тешка повреда. Анданик во солзи го напуштил борилиштето.

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments