07.12.2017 01:48

Во Русија падна снег, време е за голи луѓе по улиците (фото)


Кога ќе дојде зима и ќе падне снегот луѓето во поголемиот дел од земјите се трудат да се облечат што потопло. Меѓутоа, изгледа дека во Русија ситуацијата е поинаква.

 

 

Во неколку ситации се случило на улица или во јавен превоз да бидат фотографирани луѓе, кои по студеното време шетаат оскудно облечени.

 

 

Сега доста Руси вакви фотографии споделуваат преку тамошната социјана мрежа „В контакте“.

 

 

Погледнете ги фотографиите кои најмногу привлекуваат внимание.

 

 

 

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments