13.08.2017 00:30

Витаминска бомба од спанаќ, јаболко и лимон

loading...

Потребни намирници:

1 китка спанаќ

сок од 1/2 лимон

2-3 јаболка

1 супена лажица мед

1 чаша вода

Измијте ги добро спанаќот и јаболката. Од спанаќот ќе ви бидат потребни само листовите. Јаболката се лупат и се отстранува срцевината со семките. Сите намирници се мешаат во блендер и коктелот е готов.

Пијте го коктелот секое утро на гладно за да го исчистите организмот од токсини, да го регулирате метаболизмот и столицата и да ја исчистите кожата од акни.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments