12.03.2018 00:08

(ВИДЕО) Тврди дека пристинал од 4000 година: Улиците нема да постојат, а еве како ќе изгледаат автомобилите


Човек кој се претставува како косопственик на компанијата Зуцар – една од водечките автомобилски компании во иднината, тврди дека допатувал од 4000 година и дека знае како изгледаат автомобилите во иднина.

Тврди дека доаѓа од иднината: Има 50 години а поради лек изгледа помладо (видео)

Тој наводно „живее во минатото веќе шест години“, а гостувајќи на „Апекс ТВ“ приложил фотографија за која тврди дека го прикажува неговиот препрасен модел „DR-18“.

Тврди дека патува низ времето и доаѓа од 2030. година, го седнаа на детектор за лага (ВИДЕО)

Тоа возило го опишал како лесно за возење, а ја исклучува можноста од сообраќајни несреќи затоа што улиците нема да постојат.

– Меѓу другото, никој не работи во нашата компанија, се е механизирано, вели и додава дека тие во иднината имаат „паметни машини“.

 

 

Тој го претставил и концептот на „електронскиот човек“.

Луѓето, како што вели, по многу нешта се поинакви, а најголема е разликата во животното доба затоа што многумина живеат околу 200 години поради инекции кои ги добиваат на раната возраст.

Тврдат дека дошле од иднината: 2018. ќе има инвазија од вонземјани, а ова е фотографија од 6000 година (видео)

–  На пример, јас имам 132 години, но изгледам како да имам 20 до 25 години, вели тој.

Џон е само еден од „патниците низ времето“ кој се појави во последно време.

Сепак, многумина се скептични околу снимките кои се појавуваат на Јутјуб каналот на „Апекс ТВ“ кој е специјализиран за паранормални содржини.

На следната страница прочитајте го научниот концепт за Патување низ времето


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

1 of 2

Последни наслови

Facebook Comments