03.01.2018 15:33

Утре продолжуваат средбите на градоначалникот Димитриевски со граѓаните


Градоначалникот на Општина Куманово, Максим Димитриевски од утре продолжува да остварува средби со граѓаните во рамките на отвореноста на локалната самоуправа за проблемите и сугестиите од страна на кумановци.

Во периодот од 10 до 14 часот граѓаните кои сакаат да се сретнат со Димитриевски тоа може да го сторат во главната зграда на Општина Куманово.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments