20.12.2017 15:54

Ротари клубот организира крводарителска акција во Версус


Ротари, Инервил и Ротаракт клубовите од Куманово во духот на традицијата и оваа година во соработка со црвен крст Куманово организираат крводарителска акција под мотото “Дарувај живот”. Крводарителската акција ке се одржи на 21.12.1017 година во бар ВЕРСУС, во времетраење од 9 до 14 часот. Ги покануваме сите хумани граѓани да ни се приклучат.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments