12.12.2017 01:34

Уловил питон тежок 60 килограми, а долг пет метри (видео)


Ловецот на змии Џејсон Леон фатил 59,8 килограми тежок и 5,1 метри долг бурмански питон на Флорида и засега се смета за најголем питон некогаш фатен вор амките на програмата за отстранување на питоните од тоа подрачје.

Снимката од огромната влечуга е објавена на Твитер.

Тригодишно дете јаваше питон од 6 метри, го чуваат дома како милениче (видео)

– Оваа змија би можела да го убие секој возрасен човек. Да беше жива, веројатно би требало најмалку тројца за да ја совладаме, рекол Џејсон Леон за NBC 6.

БОРБА ДО СМРТ: Маж нападнат од питон долг 8 метри (видео)

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments