09.03.2018 13:41

Учениците ќе одработуваат уште две саботи


Учениците до крајот на учебната година ќе одработуваат уште две саботи.

Според одлуката на Министерството за образование и наука (МОН) објавена во „Службен весник“, основните и средните училишта ќе држат настава во сабота на 17 март кога ќе се држат часови по распоред од петок и 14 април исто така со распоред од петок.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments