07.01.2017 16:56

У Русију снег се чисти с’с 18 камиони истовремено, а куде нас к’д се стопи (видео)

loading...

Очигледно снежно лудило у нашу државу ќе потрае до крај на месец, пошто и у тек на следеќу недељу нема да има темепратуре у позитиву.

Институције нигде ги нема, камиони за чистење не може да видите по улице, снег не дејствуваја ради ниски температуре, а други машинчиња очигледно нема. Критика и до локални и до централни власти, брука и срамота. Не идете нигде, не се разболујте, нема таксисти, нема Брза помош, нема ништо.

Људи се жалив отсечени биле сви села, а богами отсечен е и центар на град и сви приградски населбе. Да смо бар пола каок Русију, тамо се чисти снег и на -28 и тој у много поголеми количине од наши 20 сантима. Али, ваљда смо светлосни године далеко од тој.

Ќе почекамо да изгрее с’лнце да га стопи снег.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments