10.02.2018 17:14

ТАЈНА АВИО КОМПАНИЈА: Има само два авиони, нема лого, ниту сајт


Тајната авио компанија „Ер Синај“ ги поврзува Египет и Израел.

Во ово авион можете да „отворите прозорец“ (видео)

Летот не е можнот да се резервира преку интернет, затоа што компанијата нема сајт, а нејзините авиони не се препознатливи затоа што немаат никакви обележја.

ДРАМАТИЧНА СНИМКА: Гром удира во авион неколку моменти по полетувањето (видео)

Доколку сакате да купите билет, тоа можете да го направите само лично, во „сомнителна“ канцеларија и тоа со американски долари.

Што сè плаќате кога купувате авионски билет?

Линијата се наоѓа во посед на египетската влада, а нејзините авиони наменети се за лет низ небезбедни подрачја, па од таму доаѓа и тајноста.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments