18.08.2017 14:51

Стартот на учебната година од 4ти септември

loading...

Учениците ќе одморат уште неколку дена. Учебната 2017/2018 година ќе започна е 4 септември, информираат од Министерството за образование и наука.

Причината е што 1ви септември, вообичаениот датум за почеток на наставата е петок, па распустот ќе трае дополнителни три дена и во училишните клупи ќе се вратат во понеделник на 4ти септември, согласно Календарот за организација на учебната година објавен и во Службениот весник на Република Македонија.

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments