13.02.2018 21:12

Сообраќајка кај Гиновци, сообраќајот во прекин


Магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај село Гиновци е во прекин, откако вечерва се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило и трактор.

Според информациите на Авто мото сојузот на Македонија сообраќајот во двата правци е во прекин.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments