19.08.2017 21:37

Со овој пијалок, сексот станува многу подобар


Многумина држат најмалку едно шише дома, но малку од нив знаат дека тој пијалок може да ги разгори страстите во креветот.

Ова е добра вест за сите оние кои се опуштаат со некоја чаша, а сакаат да го загреат интимниот живот.

Научниците во едно големи истражување откриле дека две чаши црвено вино дневно го отвораат сексуалниот апетит. Едноставно кажано, ако пиете повеќе црвено вино, повеќе ќе имате секс.

Најдоброто од се е тоа што истото важи и за мажите и за жените. Додека црвеното вино го поттикнува крвотокот во ерогените зони кај жените, па стануваа почувствителни, кај мажите расте нивото на тестостерон, што го зајакнува либидото.

Сепак, знајте дека не смеете да претерувате затоа што афродизиското дејствување престанува по втората чаша, барем така вели истражувањето…

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments