19.07.2017 01:43

СНИМКА СО ДРОН: Од Сплит остана само пепел (видео)

loading...

По големиот пожар во понеделник навечер, кој го гаснеа и граѓаните, снимка од Сплит и неговата околина осамна на социјалните мрежи на која се гледаат разорните последици.

Страотни пожари низ целиот Балкан: Црна Гора, БиХ и Хрватска во пламен! (фото+видео)

Снимката од панорамата на Сплит е направена откако канадерите го изгаснаа пожарот.

Во гаснењето на пожарите беа ангажирани пожарникари, восјка и бројни цивили, а лесно се повредени 80 лица, претежно пожарникари.

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments