06.01.2017 12:37

Снежната идила низ центарот на Куманово (галерија)

loading...

Снегот кој интензивно паѓаше во текот на вчерашниот ден, а во помал интензитет и денес попладне направи вистинска снежна идила низ Куманово.

Но, за оние кои се одлучија да патуваат некаде со своите возила, снежната идила претставува вистински кошмар поради слабо исчистените улици.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments