12.12.2017 01:26

Смртта има свој Инстаграм профил: Се слика на плажа и го следат околу 170.000 луѓе (видео)


Човековата персонификација на смртта, популарниот „Грим Реапер“ (кај нас познат како Косачот), доби свој Инстаграм профил. Во прашање секако е пародија која ја прикажува смррта како чувар на плажите во Нов Зеланг.

I like my chances here – dudes, drink and dumbassery. Someone pass the ?#iseedeadpeople

A post shared by The Swim Reaper (@iamtheswimreaper) on

Интересно е што за овој профил одговорна е Владата на Нов Зеланд.

Во желба да ја промовираат безбедноста и да ги намалт несреќните случаи на плажата, тие одлучиле малку да се пошегуваат со своите сограѓани.

Smell that? It’s the faint scent of stupidity on the breeze. I call it Eau de Dumbass. #yousmellgoodenoughtoreap

A post shared by The Swim Reaper (@iamtheswimreaper) on

Отвориле Инстаграм профил во кој Смртта ужива во невообичаени активности на плажата и сака да дели апсурди совети кои никако не би требало да ги послушате.

Omg could i be any better at skimming?!?! Man… i ROCKS. Ha ha. #witnessthefitness⠀

A post shared by The Swim Reaper (@iamtheswimreaper) on


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments