12.08.2017 21:09

Силно невреме со град ја погоди Србија (фото+видео)


Силно невреме денеска ја го зафати Горњи Милановац во Србија каде падал град со големина на грашок, кој мештаните, според она што го пренесуваат медиумите, го чистеле со лопати.

 

loading...

 

Слично невреме било забележано и во некои други делови на Србија. Во Горњи Милановац, наврнале 32 литри дожд по метар квадратен.

 

 

Во околните села и општините, невремето направило голема штета врз насадите и земјоделските површини. Во Заграџе на куќите се уништени фасади, ќерамиди, бавчи, како и возила кои се нашле на удар на градот.

 

loading...

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments