07.12.2017 01:54

Си чува леопард како домашен миленик па го шета на детското игралиште (видео)


Еден Русин од Новгород има необичен и дост аопасен домашен миленик – леопард.

Иако живее во станбена зграда, него очигледно не му е гајле дали неговиот опасен домашен миленик би можел некого да нападне.

Залутан гепард затвори една од најголемите фабрики за автомобили (видео)

Она што е уште пострашно во целата приказна е што шетаат во близина на детско игралиште.

– Луѓето се во шок. Сопственикот на леопардот нималку не го загрижува тоа што во зградата има многу семејства со мали деца. Леопардот, девиата ѕверка која може да нападне во секој момент шета без поводник, изјавил еден од вознемирените соседи.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments