12.09.2017 01:46

Што знаев деца што е касета? (видео)


Свако време носи свои технологие. Ако порано генерацие су слушале музику на касетофони на касете, д’ншњи деца немав претставу што е тој. Никад нема да га знаев осеќај к’д лента ќе отиде па мора да земеш молив и ручно да гу намотуеш. 

Тој некад беше интересно и ми се такој играсмо, ама овија модерни генерацие немав претставу што е тој.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments