13.01.2018 10:58

Сакал да го изненади семејството за роденденот, но наместо честитка и веселба, камерата ја снимила неговата смрт (видео)


Турчинот Халил Даг (38) починал од последици на пад од врвот на една карпа на која се нашол за да го изненади своето семејство.

Халил во градот Урфа во јужниот дел на Турција, се качил на карпа, ги раширил рацете, а потоа сакал по скокот да се приближи до камерата и да каже „Нека ми е среќен роденденот“.

За жал, несреќниот татко на осум деца при доскокот изгубил рамнотежа и паднал во провалијата.

Обидот да станат познати заврши трагично: Тој е мртов, а таа во затвор

На снимката се гледа како пријателот го повикува од височина од 164 метри.

Даг паднал во близина на еден курдски ресторан од каде гостите изглегле надвор и кога го виделе повикале Итна помош.

Халил Даг успеал да пристигне до болницата во Баликлигол, но таму починал.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments