05.12.2017 08:49

Руски природен лек против висок крвен притисок!


Овoj природен лек помага многу брзо. За многу кратко време крвниот притисок се враќа во нормал,а а ефектот е прилично стабилен.

Семките од сончоглед се богати со никотинова киселина (ниацин или витамин B3), кој проширува крвните садови и ја подобрува циркулацијата.

ПОСТАПКА:

– Во сад ставете 500 грама добро измиени сурови семки од сончоглед. Додатете2 литри ладна вода и вриете ја 2 часа. Потоа оладете и исцедете. Целото количество испијте го два дена. Првиот дел испијте во текот на денот, а другиот ставете го во фрижидер за да го консумирате следниот ден.

Крвниот притисок веднаш се враќа во нормала. Но за подобра состојба, повеќе долготрајно влијание, се препорачува редовно консумирање во текот на еден месец.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments