12.11.2017 15:02

Ракометарките подготвени за поход во Полска (фото)


Избраничките на тренерот Синиша Арсовски вчера пристигнаа во Лублин, Полска и веднаш се во карантин за да можат нашата држава, општина и клубот да го прикажат во што е можно подобро издание на денешниот меч кој од 18 часот се игра против составот на МКС Селгрос Лублин во рамките на ЕХФ Челинџ Купот.

Првиот тренер на екипата Ивановски во последен момент не беше во можност да отпатува поради здравствени причини, но сепак благодарение на членот на управата Филип Додевски во последен момент пристигна тренерот Синиша Арсовско во Полска со сопствена режија.

Кај ракометарките владее оптимизам и опуштена атмосфера, а како што велат од клубот се зависи од играта на Пеовска и Боризовска.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments