04.12.2017 11:36

Ракометарите на Куманово поразени од РК Рудар


Ракометарите на Куманово викендов забележаа пораз во рамките на Првата машка ракометна лига на Македонија, откако со резултат 32:28 беа совладани од составот на РК Рудар.

Клубот моментално бележи пет порази, три победи и исто толку натпревари ги има завршено со нерешен резултат.

Претходно на домашен терен не обебзедија победа против составот на Делчево Вардар, откако мечот заврши нерешено со резултат 31:31.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments