09.10.2017 11:08

Ракометарите на Куманово го совладаа Спартак


Ракометарите на Куманово вчера на гостински терен го совладаа составот на Спартак со резултат 28:29 во рамките на третото коло од првата машка ракометна лига.

Убедлив старт и одлична игра прикажаа кумановци, па на полувреме заминаа со резултат 13:16, што беше уште поголема мотивација, со солидната игра да се продолжи и во текот на вториот дел од средбата.

РК Куманово моментално има две победи во табелата од првенството, од вкупно три одиграни натпревари.

Убедлива победа со резултат 34:09 бележат и пионерите на Ракометниот клуб Куманово, кои го совладаа составот на РК Аеродром.

фото: Архива


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments