17.03.2018 12:07

Ракометарите на Куманово го пречекуваат Спартак


Ракометарите на Куманово во рамките на Првата машка ракометна лига утре со почеток во 17 часот на домашен терен го пречекуваат составот на Спартак.

Кумановци засега се на седмата позиција со три нерешени натпревари, шест победи и исто толку порази.

Мечот ќе се игра во Спортска сала Куманово.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments