14.03.2018 00:48

РАЈ ЗА ПИЈАНИЦИ: Се отовра првиот хотел со пивски појадок и купка во пиво (ВИДЕО)


Првиот пивски хотел во светот ќе биде отворен оваа лето во американската држава Охајо.

Не мора да одите во џунгла, овој хотел го има и тоа (видео)

Овој необичен хотел, чија што инвестиција изнесува околу шест милиони евра, на своите гости ќе им пружи необично искуство. Оние кои ќе се сместат во „Кучешката куќа“ ќе може да учиваат во спа центар во кој сите третмани се на база на пиво, а во секоја соба постои систем за точење пиво во бањите и фрижидерот, па може да се користи додека се туширате.

Дубаи ќе биде домот на на највисокиот хотел во светот (фото)

– Тоа ќе биде најсреќното место на земјата, заборавете на Дизнилен, порачуваат менаџерите.

Во пивскиот хотел постојат 50 соби и во нив ќе се служи пивски појадок, додека базените и џакузито ќе бидат исполнети со пиво.

Хотел отворен во 717. година сè уште работи: Го воделе 46 генерации (видео)

Преноќувалиште со појадок во стандардна соба ќе чини 120 евра, додека за ноќевање во луксузен апартман ќе ви бидат потребни 2.000 евра.

„Палата на Емиратите“ – Најлускузниот хотел во светот вреден 6 милијарди долари (галерија)

Се уште не е прецизиран датумот на отворањето, но компанијата тоа го најавува за оваа лето. Ако сакате да пренќите во овој хотел, не треба да патувате во Америка затоа што сличен ќе се отвори и во Шкотска која ви е поблизу.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments