ПУКАЊЕ ВО ПАРИЗ: Еден полицаец убиен, друг ранет (видео)

loading...

Еден полицаец е убиен, а друг ранет во вечерашните пукотници во центарот на прази, соопшти француското Министерствто за внатрешни работи и наведуваат дека е убиен и еден од напаѓачите. Во меѓувреме, се појави прва снимка од нападот на Јелисејските полиња.

Инцидентот се случил во Шанзелизе, булевар меѓу плоштадот Конкорд и Триумфалната капија, која е позната туристичка дестинација во Париз. Полицијата верува дека во пукотниците најмалку двајца напаѓачи се убиени, а дека лицето кое отворило оган на полицијата е убиено, наведува извор на полицијата за „Ројтерс“.

До пукањето дошло околу 21 час по локално време кај метро станицата „Френлин Рузвлет“ во сомиот паришки арондисман.

Погледнете ја и снимката од нападот.


Loading...

Последни наслови

Facebook Comments