17.07.2017 13:37

Прво прскање против комарци во Куманово оваа лето

loading...

На ден 19.07.2017 година (среда) во раните утрински часови ќе се изврши прво авионско прскање против комарци на територија на Општина Куманово.

Се известуваат пчеларите, да превземат соодветни мерки за заштита на пчелите. Во случај да не се изврши авионско прскање поради неповолните временски услови, истото се одложува за наредниот ден, информираат од Општина Куманово.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments