11.07.2017 01:52

Познати можните противници на ЖРК Куманово во ЕХФ Челинџ купот

loading...

Благодарение на одличните игри, залагањето и борбеноста во сезоната 2016/17, единствениот клуб од нашиот град кој што ќе не претставува во европски натпреварувања, екипата на ЖРК Куманово ги доби можните противници. Ова претставува одличен успех за оваа млада генерација на ракометарки.

Ждребката за ЕХФ Челинџ купот ќе се одржи на 18.07.2016 година во Виена, а можни противници се:

 • Lokomotiva Zagreb (Хрватска)

 • Rocasa Gran Canaria ACE (Шпанија)

 • MKS Selgros Lublin (Полска)

 • Kristianstad HK (Шведска)

 • Virto/Quintus (Холандија)

 • Spono eagles (Швајцарија)

 • ЖРК Металург (Македонија)

 • ZORK Jagodina (Србија)

 • Alavarium Love Tiles (Португалија)

 • Azeryol Baku (Азербеџан)

 • KHF Shqiponja (Косово)

 • Maccabi arazim ramat gan (Израел)

 • London GD HC (Англија)

 • HIFK (Финска)

 • AC PAOK (Грција)

 • Ardesen GSK (Турција)


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments