07.01.2018 20:00

Пожар во Полициска станица Куманово


Пожар избувнал денеска попладне во Полициска станица Куманово, според неофиционални информации во пожарот изгорела одредена документација на Секторот за внатрешни работи Куманово, но засега нема потврда од МВР.

Случајот, за Кумановски Муабети, го потврдуваат од Министерството за внатрешни работи, но повеќе детали најавија по целосно завршување на увидот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments