18.05.2017 22:01

После колку години врска, паровите престануваат да се задоволни од сексот?

loading...

Секој кој некогаш бил во подолга љубовна врска, знае дека било потребно многу труд за да задржи страста.

Можеби мислите и веројатно очекувате како чувството на возбудливост на поечтокот на односот, физички и емоционален, е ист кај мажите и жените, но сепак изгледа дека не е така.

Исповед на девојка која до 30 години била невина ќе ве остави без текст

Истражувањето кое тоа го открива било спроведено на 2.000 луѓе, а открило дека 74% од жените се задоволни со својот сексуален живот на почетокот на врската, но исто за изјасните само 51% од мажите. И кога се вели на почетокот, се мисли на првите шест месеци од врската.

Но, измеѓу шест месеци и година дена односи, работите се менуваат. Сексуалното задоволство кај мажите се зголемува, додека жените одеднаш стануваат помалку задоволни од активностите во спалната соба.

Мажите знаат зошто сакаат секс со постари жени

Меѓутоа, тоа не е најпоразителниот дел од истражувањето. Имено, она што е откриено е дека после четири години, и мажите и жените започнуваат да бидат незадоволни од сексот во врската.

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments