12.01.2018 02:52

PornHub статистика: Што најмногу гледале Македонците во 2017 година?


Популарните порно сајтови PornHub и Xhamster ги објавија годишните статистички ивештаи за 2017 година.

Двата сајтови констатирале дека припадничките на понежниот пол во текот на изминатата година ги посетувале сајтовите далеку повеќе во споредба со претходно, односно се бележи раст од 359%, додека порастот на застапеноста на најбараниот термин оваа година „Porn for Women“ бележи раст од 1.400 отсто.

Најпопуларната категорија во Македонија била „Mature“.

Како Анџела од Крива Паланка стана Ненси Фенси порно-актерка?

Кога е во прашање општата статистика, во 2017 година овој сајт бележи 28,5 милијарди посети, односно 81 милион дневно.

Извршени биле 25 милијарди пребарувања, односно 50.000 пребарувања во минута или 800 во секунда.

Ојбавени биле 4.052.543 снимки, чие вкупно траење изнесува 68 години или 24.811 денови, односно 595.482 часа.

 

 

Кога се работи за интернет сообраќајот, пренесени се 3.732 петабајти податоци, што е 10.225.205 гигабајти дневно, 126.050 по час, 7.101 гигабајт во минута или 118 гигабајти во секунда. Тоа се доволно податоци да се исполни меморијат ана секој „Ајфон“ кој постои во светот.

Пребарувања кои ја одбележаа 2017 година

 

 

Најпребарувани термини во 2017 година

 

 

Пропорционална застапеност на женските и машките посетители

 

 

Најбарани термини во 2017 година

 

 

Најпребарувани порно ѕвезди во 2017 година

 

 

Најгледани категории во 2017 година

 

 

Најпребарувани термини според полот

 

 

Топ 20 земји според посетите

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments