28.10.2017 11:05

Полицаец имал секс со девојка во ноќен клуб, сега бараат да му се суди за силување (видео)


Ксенија Смирнова (18) одлучила да прозборува јавно откако снимка од нејзиниот секс во ноќен клуб доби илјадници прегледи на социјалните мрежи во Русија.

Многумина велат дека младата жена треба да го тужи момчето со кое била, пиолицаецот Родион Артјушин, кој поради овој инцидент добил отказ, пренесуваат тамошните медиуми. Организирана е цела онлјан кампања во која се бара Ксенија да го пријави Родион поради силување додека била пијана.

Но, во обраќањето кон своите следбеници на Инстаграм, младата девојка јасно дава доз наење дека полниот однос во ноќниот клуб пред стотиците други луѓе, не бил напад.

– Не ме силуваше двајцата сме виновни за тоа што се случи. Се познававме и пред таа ноќ. Не напишав изјава во која го обвинувам, ниту тоа ќе го направам. Возрасна сум, имам 18 години, вели Ксенија.

Признала како била вознемирена кога била препознаена на јавно место,но вели дека нејзиното семејство е со неа.

– Ништо сега не може да се поправи, приканзат апремногу се рашири. Знам дека сум глупава. Но, единствено погрешно е тоа што го правевме пред други луѓе, вели таа.

Момчето од снимката се уште нема проговорено во медиуите. Тој тренирал да стане полциаец, но добил отказ поради ширење лоша слика за полицијата кога видеото се појавило на интернет.

Полицискиот портпарол Михаил Мартјанов потврдил дека по инцидентот не биле пријавени никакви жалби ниту казнени делатности, било во врска со сексуалниот напад или недолично однесување во јавнсот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments