По земјотресот потече црвена вода од чешмите во скопско Студеничани (видео)


Видео снимка направена од скопско Студеничани вчеравечер со голема брзина се прошири по социјалните мрежи, а на него е прикажано како од селската чешма тече црвена вода.

Како што рекле мештаните ваквата појава се случила по земјотресот од 15:10 часот, а засега нема објаснување дали има некаква поврзаност и што е тоа што ја промени бојата на водата доколку не е кал.

 


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.