06.08.2017 22:31

По пеколните температури, потоп во Србија (видео)


По екстремно високите температури Србија вечерва е погодена од силно невреме.

Метеоролозите издале итно предупредување за грмежи и силен ветер кој во Белград започнал во 21 часот.

Облачноста која ширум Западна Србија условива силни врнежи со грмежи, локална појава на град и силен ветер во наредните два часа ќче ги зафати Срем и Шумадија со тенденција за поместува на североисток.

Силните врнежи со грмежи и силен ветер се очекуваат и на територијата на Белград.

На социјалните мрежи има и снимки од невремето кое го погодило Златибор, а како може да се види невремето откорнало дрјва, однело чадори за сонце, додека на патиштата има и полави.

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments