14.02.2018 15:40

По 4. пат спроведена аеросолната метода во Куманово (ВИДЕО)


Општина Куманово во соработка со Факултет за земјоделски науки и храна и Факултет за информатички и комуникациски технологии, по четврти пат спроведоа мерка за намалување на загаденоста на воздухот на територија на Општина Куманово.

Оваа мерка е дел од акцискиот план за намалување на загаденоста на воздухот во Општина Куманово.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments