08.08.2017 07:36

Планетата полуде по момчето со Даунов синдром: Растури како ја испеа Витни Хјустон (видео)


Дејн Милер има девет години и Даунов синдром, кој воопшто не го спречи да стане вистинска интернет ѕвезда со своето изведување на песната на Витни Хјустон „I have nothing“ на задното седиште во автомобилот на своите родители.

Оваа русокосо момче од Тексас толку се внесе во песната, која со сета карактеристична гестикулација ја пееше на сиот глас, па за само неколку дена откако снимката е закалена на интернет, ги освои срцата на милиони луѓе ширум светот.

Но, погледнете и самите.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments