22.09.2017 22:42

Оваа мала Русинка е најсилното дете во светот (видео)


Чудо од дете живее во Русија. Таму владее култот на гимнастиката во последните години и се бележи голема популарност кај уличните гимнастичари.

Во оваа неверојатна снимка девојчето прави дури 26 згибови без во ниту еден момент на нејзиното лице да биде забележан некаков напор.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments