21.09.2017 02:26

Ослабете до 10 килограми за 7 дена со диетата со јајца


Дали ви се допаѓа да јадете јајца? Ако тие се меѓу вашите омилен јадења, вклучете ги во здрав прехранбен план кој може да ви помогне да се разделите со до 10 кг само за една недела. Јајцата се богати со протеини и минерали, кои му даваат енергија на организмот, но истовремено помагаат и да ја прилагодите тежината.

Јајце-диетата има не само ефект на слабеење, но и го подобрува видот и здравјето на кожата и косата. За време на диететскиот режим може да конзумирате вода, кафе и билни чаеви без шеќер.
Не заборавајте и да додадете мала количина зачини (без сол), бидејќи тие исто така го го забрзуваат метаболизмот и согорувањето на вишокот калории.

Снимете си ја диетата!

ден прв
Појадок: 2 портокали, 2 тврдо варени јајца, 1 чаша обезмастено млеко
Ручек: чаша јогурт, 300 грама варени или печени пилешки гради
Вечера: 200 грама варено или печено пилешко месо, 1 варено јајце, 1 портокал

втор ден
Појадок: 2 тврдо варени јајца и чаша вода со неколку капки свеж лимонов сок
Ручек: 200 г печена риба, 1 грејпфрут
Вечера: 3 тврдо варени јајца

ден трети
Појадок: 2 тврдо варени јајца, 1 чаша сок од портокал
Ручек: 200 г варено или печено говедско месо со зеленчук, 1 портокал
Вечера: 3 тврдо варени јајца

ден четврти
Појадок: омлет од 3 јајца со кромид или зелени зачини по ваш избор, кафе со млеко
Ручек: 200 г варено или печено говедско месо, 1 портокал
Вечера: 1 варено јајце, 2 портокали

ден петти
Појадок: 2 тврдо варени јајца, салата од моркови со кисела павлака
Ручек: 2 сурови рендани моркова, 1 портокал
Вечера: 1 тврдо варено јајце и 200 грама печена риба

ден шести
Појадок: 1 чаша јогурт, 1 портокал
Ручек: 2 тврдо варени јајца, 2 портокали
Вечера: чаша билен чај

ден седми
Појадок: 2 тврдо варени јајца, половина портокал
Ручек: 200 г варено или печено говедско месо, половина портокал, 1 јаболко
Вечера: 1 чаша кисело млеко


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments