09.01.2017 14:14

ОК ВМРО-ДПМНЕ: Градоначалникот не презеде ништо за чистење на снегот (фото+видео)

loading...

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Куманово денес на прес конференција го обвини градоначалникот на Општина Куманово, Зоран Дамјановски дека не презема мерки за чистење на снегот од улиците во градот.

До кога снегот, како и секоја година ќе не изненадува во јануари? Каде сте  сега да ја преземете одговорноста за тоа што граѓаните на Куманово свесно ги ставате во голем ризик ? Се прашувате ли Вие и СДСМ како граѓаните на Куманово ги извршуваат своите секојдневни потреби по улиците преполни со снег? Како луѓето со сериозно нарушено здравје навремено да стигнат да примат лекарска помош или пак дали денеска граѓаните стигнаа безбедно на време на своите работни места? Зошто дозволивте граѓаните секојдневно да се изложуваат на опасности ако се знае, дека сите надлежни служби беа навремено информирани за временските прилики? – праша Анета Шандева Додевска од ОК ВМРО-ДПМНЕ Куманово.

 

Од општинскиот комитет го повикаа Дамјановски веднаш да преземе мерки за расчистување на улиците во градот.

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments