28.11.2017 02:17

ОЈО-Скопје го истражува двојното убиство во Кисела Вода


Основното јавно обвинителство-Скопје заедно со увидна екипа од крим-техника изврши увид на  местото на убиството на двете лица што денеска попладне се случи во  менувачница во Кисела Вода.

ЈОРМ вечерва соопшти дека надлежниот јавен обвинител издал наредба за обдукција на починатите и за вештачење на прибраниот доказен материјал.

– Обезбедени се траги од лице место, како и видео надзорот од менувачницата. Идентитетот на едно од починатите лица е утврден. Во моментов се преземат дејствија за идентификација на второто починато лице, информира Обвинителството.

Двојното убиство се случи околу 16.30 часот кога две вооружени лица се обиделе да ограбат менувачница, но биле лишени од живот од сопственикот на менувачницата. Нему му е укажана медицинска помош поради здобиени телесни повреди во инцидентот.

Текст: МИА / фото: НоваТВ.мк


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments