02.12.2017 09:35

Одбојкарките на СВСК гостуваат кај ОК Виктори Волеј


Актуелниот шампион во одбојка, женскиот одобојкарски клуб Сити Волеј Славков и Куманово денеска гостува во Струмица, каде ќе го одиграат натпреварот против Виктори Волеј во рамките на првата одбојкарска лига за дами.

Засега се наоѓаат на втората позиција во табелата со четири победи и две порази по шесте одиграни кола.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments